טיוטה של עמית

From Python
Jump to: navigation, search

Contents

הערות של עמית לגבי קורס פייתון

טיפים שימושיים

  • כדאי להשתמש הרבה באינטרפרטר אינטראקטיבי, פתוח בטרמינל אחר במקביל לאדיטור. זה עוזר גם בהדגמות, וגם באופן כללי. במיוחד למי שלומד, אבל לא רק (אני מקווה שהבהרתי את העניין בהרצאת הבזק שלי - למי שנכח).
  • להכניס לאנשים בתוך קובץ שמופעל בפתיחת פייתון אינטראקטיבי (ע"י משתנה סביבה PYTHONSTARTUP) את הפקודות הבאות:
import readline,rlcompleter
readline.parse_and_bind('tab: complete')
הדבר מאפשר השלמת שמות ע"י tab - חוסך זמן ומקל בהרבה את החיים. אם לא זוכרים מתודות של משהו (אפילו מילון או מחרוזת), אפשר לרשום שם משתנה שמכיל טיפוס כזה, אחריו '.', וללחוץ tab.
כדאי לדעת גם איך משתמשים בהיסטוריה ע"י ctrl R (בדיוק כמו ב- bash).
  • בעייה טכנית חשובה: עברית. תמיכה ע"י הטרמינל, האדיטור, והאינטרפרטר האינטראקטיבי. כשמביאים בחשבון גם את סוגיית ה- bidi, אף אחד מהשלושה אינו טריויאלי (אם כי זה פתיר). אולי נחליט שהמשחקים יתקשרו עם המשתמש באנגלית?


שעור 1

הבעיה היא שאופיו שונה מאוד משאר השעורים. יש סכנה שהוא יהיה ארוך פרונטלי ומשעמם, וייצור רושם מוטעה לגבי שאר הקורס, מה שיכול לגרום לאנשים להחליט שהם לא מעוניינים כבר בשלב זה.

--AmitAronovitch 18:53, 30 Nov 2005 (IST)

  • השעור התקיים בהצלחה, דווח ברשימת הדיוור

--AmitAronovitch 18:53, 30 Nov 2005 (IST)

שעור 2

גם כאן יש מלכודת: חשוב להבהיר שלמרות שכל מה שמוסבר כאן (ובכל הקורס בעצם) הוא בממשק פקודה טקסטואלי, קיימים כלים גרפיים ומולטימדיה, גם לסביבה בשימוש כללי (ניווט, ספריות, אפליקציות, משחקים וכו'), וגם למתכנת ( סביבות IDE, צביעת סינטקס, טמפלייטים והשלמות אוטומטיים, עזרה תלוית הקשר, דיבגרים גרפיים וכו').

גם עניין זה יכול להביא לנשירה (לומדים כאן רק דברים ללינוקס, ובמילא אי אפשר לעשות שם דברים מגניבים...).

  • גם השעור הזה כנראה כבר התקיים...

--AmitAronovitch 18:53, 30 Nov 2005 (IST)

שעור 3

אפשר ללמד הרבה על אובייקטים (ראה הסבר שלי על "בפייתון אין משתנים"), בעיקר מספרים ומחרוזות - אופרטורים, מתודות עיקריות וכו', עוד לפני שמתחילים להגדיר משתנים (שמות). לגבי התרגילים - זה ניתן לפני לולאות, אז מה בדיוק הכוונה? האם שיעשו

print 1
print 2
...

(תרגיל אדיטור בעצם)? או אולי:

i = 1
print i
i = i+1
print i
...

זה אמנם יותר קל לשכפל באדיטור, אבל קשה לראות את התועלת בזה לפני שיש לולאות.

שעור 15

אולי כדאי ללמד את מודול curses במקום?

הוא אולי נחשב "מסובך", אבל אני חושש ש- escape sequences מסובכים לא פחות, ועם curses אפשר להגיע מהר יותר לתוצאות. כולל גם למשל קלט מהמשתמש (שעור 19 ואילך).


  • לדעתי אפילו כדאי לעטוף קצת את curses במשהו יותר נוח (משהו כמו מטריצה דו־מימדית בסגנון נומריק שמעדכנת אוטומטית את המסך כשמעדכנים אותה). -- בני צ'רניאבסקי
Personal tools